seofulle logo

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin 8 Önemli Adım

google-ilk-sayfa-sirada-cikmak

Website sahipleri sitelerinin Google aramalarında en üstte çıkmak ve daima orada kalmak ister. Google aramalarında üst sıralarda çıkmak sanılanın aksine doğru SEO teknikleri uygulanarak hiç zor değildir. Bu yazımızda sizlere Google Üst Sıralara Çıkma Yöntemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Doğru anahtar kelime seçimi

Google da ilk sayfada çıkmak için sayfalarınıza doğru anahtar kelimeleri bulmanız ve sayfa URL yapısı bu anahtar kelimeleri içermelidir. Ayrıca sayfa içerisinde bulunan açıklamalar ve h1, h2, h3 gibi başlık etiketlerinde bu açıklamaları kullanmanızda fayda var. Örnek olarak bu yazının konusu Google da üst sıralarda nasıl çıkılır. Bu yazı içerisinde üst sıralara çıkmak ve Google üst sıralara çıkmak ve benzeri anahtar kelimeleri hem yazının URL adresinde hem de yazı içerisinde ayrıca başlık etiketlerinde bulabilirsiniz.

Website Hızı ve Mobil Uyum

Website hızınız ne kadar iyi ise Google da üst sıralara çıkmak sizin için o kadar kolay olacaktır. Sitenizin 1.5 saniyenin altında açılması sitenize giren kullanıcıların sitenizden çıkış oranını o kadar düşürecektir. Google site hızını bir sıralama kriteri olarak belirlemiştir. Sitenizin ayıca mobil uyumlu tasarımının olması Google da ilk sayfada çıkmak için yardımcı olacaktır.

SSL Sertifikası

Sitenizde HTTPS üzerinden ulaşılabilmesi yani geçerli bir SSL sertifikanızın olması sitenizin Google değerlemesinde daha iyi bir puana sahip olmasını sağlar ve Google de daha üst sıralarda yer almanıza faydası olur. Domain ve Hosting servisi alırken SSL sertifikasını da almayı veya ücretsiz olarak verilip verilmediğini mutlaka sorun.

Düzenli Olarak SEO Uyumlu İçerik Üretin

Sitenizin blog kısmında düzenli olarak SEO uyumlu içerik üretmeniz sitenize giren kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasına ve sitenize de Google üst sıralara çıkma konusunda faydası olacaktır. 2000 kelime üzeri faydalı içerikler Google tarafından nitelikli yazı olarak değerlendirilir ve Google tarafından daha üst sıralarda yer verilir. Site sahiplerine tavsiyemiz 2000 kelime üzeri haftada en az 1 adet blog yazısı yayınlamalarıdır.

Sosyal Sinyalleri Arttırın

Sosyal sinyal ne demek dediğinizi duyar gibiyim. Hemen açıklayalım sosyal sinyal olarak kast ettiğimiz Sosyal medya paylaşımlarınızı ve beğenilme ve tekrar paylaşım oranlarınızı arttırmanız sitenizin Google üst sıralara çıkma tekniklerinden bir tanesidir. Sosyal medya üzerindeki paylaşımlarınıza daha fazla yoğunlaşarak Google in sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz.

SEO Uyumlu Görseller Kullanın

Sitenizde sayfanıza uyumlu olarak resim kullanmanızı ve bu resimlerin isimlerinin blog yazınız veya website sayfası ile uyumlu olarak adlarının belirlenmesi gerekmektedir. Görsellerinizin isimlerini SEO uyumlu olarak yazarsanız Google görsel arama kısmında ilk sayfada çıkması mümkündür.

Meta Etiketleri

Meta etiketlerini ve sitenizin sosyal mecralarda paylaşılırken detaylı olarak sayfa bilgilerinin görünmesi için Open Graph diğer adıya meta og etiketlerini kullanmanız sitenizin Google tarafından tanınması ve daha iyi analiz edilmesi için çok faydalıdır. Sitenize kendiniz veya bir web tasarımcıdan yardım alarak bu etiketleri sitenize yerleştirebilirsiniz.

Backlink Kalitesi

Sitenize başka sitelerden gelen bağlantıların kalitesi ve miktarı sitenizin Google da nerede görüneceğini belirler. Sitenize çok fazla miktarda ve otoriter sitelerden dış bağlantı yani backlink geliyor ise siteniz Google üst sırada çıkmak konusunda sorun yaşamayacaktır. Üst sıralarda çıkmak istediğiniz kelimenin rekabet oranı da sıranızı belirleyen bir faktördür.

Bu yazımızda sizlerle Google da üst sıralarda çıkma tekniklerinden bahsettik. Sizde sitenizin Google ilk sayfada yer almasını istiyorsanız bizlere iletişim sayfası üzerinden, 0554 800 33 04 üzerinden veya whatsapp ikonuna basarak bizlere ulaşabilirsiniz. Her türlü seo paketi ve seo hizmeti ile sizleri en üst sıralara taşıyabiliriz.

Web sitemi nasıl üst sıralara taşırım ?

Googlede üst sıralara nasıl çıkılır ?

Google da üst sıralara çıkmak için ne yapmalı ?

Sitem googlede çıkmıyor ne yapmalıyım ?

Arama motorlarında ilk sırada yer almak için ne yapmak gerekir ?

Google aramalarında çıkmak istiyorum

Google üst sıralara çıkma teknikleri

Siteyi google da üst sıralara taşıma nasıl olur ?

seofulle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir